Dnes:25°C

Zítra:26°C

Středa 10.8. Vavřinec
Menu

Výtvarná soutěž V soutěži na téma prevence úrazů vyhrál Honza Šidlák

V soutěži na téma prevence úrazů vyhrál Honza Šidlák

04. 07. 2019 - 08:54

Už podeváté vyhlásil Kraj Vysočina ve třetích třídách základních škol výtvarnou soutěž zaměřenou na rizika a prevenci dětských úrazů, používání ochranných pomůcek, poskytování první pomoci i na propagaci pohybu a zdravého životního stylu.

V letošním školním roce zaslaly do výtvarné soutěže děti z 38 základních škol na Vysočině celkem 539 výtvarných prací, a to malovaných, kreslených i ve formě 3D modelů. Z nich nakonec vybrala odborná porota 15 nejlepších výtvorů, jejichž autoři si odnesli zajímavé věcné ceny. Nejvíce hlasů od poroty, a tím i hlavní cenu v podobě jízdního kola získal za svůj model cyklistické helmy Jan Šidlák ze základní školy v Úsobí.

Soutěž Prevence úrazů organizuje Kraj Vysočina pro všechny základní školy v našem kraji a je součástí širšího projektu nazvaného Program prevence dětských úrazů, který je určený pro první stupeň základních škol a realizuje se každoročně už od roku 2010.

Tento projekt, jehož cílem je snížit množství a závažnost úrazů u dětí a proškolit pedagogy a zaměstnance základních škol v poskytování první pomoci, získává na školách stále větší oblibu, o čemž svědčí zvyšující se počet účastníků. Letos se do projektu zapojilo už na 120 základních škol v regionu.

Další články