Dnes:0°C

Zítra:6°C

Pondělí 27.1. Ingrid
Menu

Vysočina hraje o postup Velké finále: nedělní rozhodující duel proti Karviné!

Velké finále: nedělní rozhodující duel proti Karviné!

01. 06. 2019 - 11:35

FC Vysočina v neděli 2. června od 18:30 hodin nastoupí do utkání, jehož význam a náboj nemá z hlediska historie fotbalu na Vysočině obdoby. Na jihlavském stadiónu svede rozhodující bitvu o postup do FORTUNA:LIGY proti neoblíbenému soupeři – Karviné. K čemu přirovnat důležitost zápasu? Má stejnou váhu jako součet všech domácích barážových duelů hokejové Dukla v jedné sezóně!

V neděli se na jihlavském trávníku představí soupeř, kterému má FC Vysočina rozhodně co vracet! A to nejen z hlediska nevydařeného výkonu trojice rozhodčích v úterním úvodním utkání baráže. Byla to totiž právě Karviná, která FC Vysočina před rokem v přímém souboji poslala po šesti letech mezi českou elitou o patro níže, když o sestupu rozhodla bilance vzájemných utkání. Pamětníci nemohou zapomenout na brutální a úmyslný faul karvinského hráče, kterým byl na podzim 1994 takřka na rok vyřazen ze hry obránce třetiligového FC PSJ Libor Pospíchal. Nezapomenutelné bylo i dění v rámci klíčového utkání nejvyšší dorostenecké soutěže v červnu 2017 na karvinském hřišti. Od začátku to byl boj proti větrným mlýnům, a i když naši kluci bojovali s vypětím všech sil, naději na záchranu jim sebral nařízený pokutový kop v 92. minutě..

Pifku má Jihlava nejen na Karvinou, ale i na karvinského trenéra Františka Straku. Připomeňme 13. květen 2006, kdy se na Letné odehrál nejen v očích jihlavských fanoušků prazvláštní zápas. Plzeň zde musela zvítězit, aby se v I. lize zachránila na úkor FC Vysočina. Stalo se a tehdejší plzeňský trenér Straka ještě dlouho po utkání děkoval sparťanským divákům. Prostě FC Vysočina má v neděli jedinečnou šanci na fotbalovou odplatu! Kruh se konečně musí uzavřít!

Odveta to však bude nesmírně těžká. Karviná disponuje kvalitním a ostříleným kádrem. Celou sezónu čerpala cenné herní zkušenosti z náročných bojů ve FORTUNA:LIZE, kde v základní části dokázala vybojovat 29 bodů. Namátkou připomínáme výhry na Spartě, s Jabloncem, Baníkem, Zlínem či Libercem nebo remízy v Ostravě a v Mladé Boleslavi. Ke kýženému postupovému zázraku povede jedině obětavý výkon na samé hranici možností fotbalistů FC Vysočina. Ti ve svém snažení budou nutně potřebovat čerpat energii a odhodlání z intenzivní podpory fanoušků a zaplněných tribun jihlavského stadiónu.

Petr Pelíšek
Autor: Petr Pelíšek

0 komentářů

Další články