Zde může být vaše reklama.
Čtvrtek 23.5.
Svátek má Vladimír
Menu

Vrací se Kúdela Reprezentace se v září musí obejít bez Schicka

Reprezentace se v září musí obejít bez Schicka

foto: fotbal.cz

24. 08. 2021 - 15:21

Bez potrestaného Patrika Schicka a řady zraněných, ale naopak s navrátilcem Ondřejem Kúdelou nebo nováčkem Milanem Havlem. Trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý a jeho asistenti oznámili nominaci na první sraz národního týmu v novém soutěžním ročníku.

Reprezentaci v září čekají tři zápasy: kvalifikační utkání o postup na mistrovství světa proti Bělorusku (2. září v Ostravě) a v Belgii (5. září v Bruselu) a přípravný duel proti Ukrajině (8. září v Plzni).

Do národního týmu se po půl roce vrací Ondřej Kúdela, který kvůli desetizápasovému disciplinárnímu trestu přišel o UEFA EURO 2020. Polovinu z tohoto potrestání mu ukrojily právě utkání národního mužstva na mistrovství Evropy.
Úplným nováčkem je Milan Havel. Sedmadvacetiletý bek nastupoval za české mládežnické výběry, ale v áčku to pro něj bude premiéra. Bez reprezentačního startu je ještě brankář Filip Nguyen, ten už ovšem sraz národního týmu zažil.
„Jsme rádi, že Ondra Kúdela už má po tom dlouhém trestu. Je to zkušený obránce s dobrou rozehrávkou, který do reprezentace v současné formě určitě patří. A Milan Havel? Sledujeme ho delší dobu, předvádí velmi slušné výkony a teď je logickou volbou i kvůli velké marodce. Jsem přesvědčený, že nám pomůže a bude se snažit ukázat v tom nejlepším světle,“ poznamenal reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý.

V nominaci je dvacet jmen, takže na seznamu jsou volná ještě tři místa. S řadou hráčů však trenéři počítat nemohou. Trest na dvě utkání za vyloučení ve Walesu si například odpyká Patrik Schick.

„Sice by mohl nastoupit v přípravě proti Ukrajině, ale Patrika zkoušet nepotřebujeme. Když nemůže nastoupit v těch úvodních dvou soutěžních zápasech, bude pro něj přínosnější, když si v reprezentační přestávce trochu odpočine a potrénuje v klubu. Od říjnového srazu s ním už zase počítáme naplno a jsme si jistí, že se mu bude dařit podobně jako na nedávném Euru,“ vysvětlil trenér Šilhavý.

Několik hráčů nemohlo dostat pozvánku kvůli zdravotním problémům. Z týmu, který nedávno uspěl na Euru, chybí kvůli zranění Jiří Pavlenka, Ondřej Čelůstka, Pavel Kadeřábek, Lukáš Masopust, Petr Ševčík, Michael Krmenčík a Tomáš Pekhart.
„U některých z těchto hráčů ještě existuje šance, že se stihnou dát do pořádku. Jsme ve spojení jak přímo s hráči, tak s jejich kluby. Přestože těch absencí je poměrně dost, tak ve všech zářijových zápasech chceme uspět. V sázce je mistrovství světa, na kterém Česko šestnáct let chybělo, což je pro nás obrovská motivace,“ uvedl manažer národního týmu Libor Sionko.

Nominace:
Brankáři: Tomáš Vaclík (Olympiacos), Ondřej Kolář (Slavia), Filip Nguyen (Slovácko).
Obránci: Vladimír Coufal (West Ham), Jan Bořil (Slavia), Milan Havel (Plzeň), Ondřej Kúdela (Slavia), Tomáš Kalas (Bristol City), Aleš Matějů (Brescia), David Zima (Slavia), Jakub Brabec (Plzeň).
Záložníci: Antonín Barák (Hellas Verona), Tomáš Holeš (Slavia), Jakub Jankto (Getafe), Alex Král (Spartak Moskva), Jakub Pešek (Sparta), Michal Sadílek (Twente), Tomáš Souček (West Ham).
Útočníci: Matěj Vydra (Burnley), Adam Hložek (Sparta).

Náhradníci: Tomáš Koubek, Aleš Mandous - Václav Jemelka, Tomáš Hájek, Jan Lecjaks, Stefan Simič, Patrizio Stronati, Tomáš Wiesner, Pavel Bucha, Ondřej Lingr, David Pavelka, Michal Sáček, Jaromír Zmrhal, Martin Doležal, Tomáš Chorý, Michael Krmenčík, Tomáš Pekhart, Jan Kuchta, Stanislav Tecl.

Další články