Dnes:1°C

Zítra:6°C

Čtvrtek 21.1. Běla
Menu

Do USA První studenti z Vysočiny vyjeli přes program FLEX na studia

První studenti z Vysočiny vyjeli přes program FLEX na studia

foto: Pixabay

20. 08. 2019 - 16:00

FLEX neboli Future Leaders Exchange je výběrový studijní program pro středoškoláky, který financuje americké Ministerstvo zahraničí. Nově je do něj zapojena také Česká republika, a díky tomu letos poprvé vycestovalo na studia do USA prvních 10 českých studentů. A mezi nimi hned dva studenti z Vysočiny, kteří obstáli v silné konkurenci 760 přihlášených. Šimon Mareček ze sportovního gymnázia v Novém Městě na Moravě odjel studovat na Floridu a Eliška Heřmánková z Pelhřimova do Toleda ve státě Iowa.

 

FLEX se od ostatních programů zajišťujících roční studijní pobyty v USA odlišuje především tím, že se za něj nic neplatí. Americká vláda stipendistům uhradí cestovní náklady, zajistí ubytování v prověřené hostitelské rodině a vyučování na místní střední škole. Studentům také vyplácí měsíční stipendium na základní osobní potřeby a společenské aktivity.

Nábor, výběr i školení před odjezdem do USA a cestovní záležitosti účastníků programu má na starosti mezinárodní nezisková organizace American Councils for International Education. Právě s touto organizací Kraj Vysočina úspěšně a úzce spolupracuje v rámci veletrhů mezinárodních příležitostí, které kraj už druhým rokem pořádá pro středoškoláky z Vysočiny a kde je program FLEX také prezentován.

Přihlášky do dalšího ročníku programu, tj. pro školní rok 2020/2021 budou přijímány na podzim 2019. Informace k přihláškám do programu budou uveřejněny na webu discoverflex.org na počátku září 2019.

Nenechte si ujít příležitost strávit školní rok v USA zdarma!

Další články