Úterý 31.1. Marika
Menu

Hejtman Běhounek přijal nového ředitele Czech Tourism

Hejtman Běhounek přijal nového ředitele Czech Tourism

foto: Kraj Vysočina

03. 02. 2020 - 16:00

Turistický potenciál krajů, cílení turistických balíčků na konkrétní zájmové skupiny nebo budoucí nastavení spolupráce CzechTourism s kraji byla témata, která otevřel hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek při pracovním setkání s novým ředitelem CzechTourism Janem Hergetem. Vysočina patří mezi regiony, jejichž návštěvnost z více než ¾ generují především tuzemští turisté, přiměřenému nasměrování zájmu zahraničních turistů se ale Vysočina nebrání. Podle slov Jany Fischerové, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast cestovního ruchu je region limitován nedostatkem ubytovacích kapacit.

 
„Fakt, že zahraniční turisté cílí na hlavní město Praha, bychom mohli ve spolupráci s CzechTourism zvrátit i ve svůj prospěch. Pokud se krajům podaří připravit ideálně jednodenní atraktivní balíčky s pohodlným časem návratu, pak si dovedu představit, že Vysočina bude figurovat se svými třemi památkami UNESCO poskládanými do jednodenního výletu mezi žádanými destinacemi,“ zmínil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Jako vhodný projekt k využití nabízených marketingových nástrojů CzechTourism se jeví letos Vysočinou spuštěná Vysočina sklářská, tedy hlavní téma regionálních aktivit zaměřených na připomenutí tradiční sklářské výroby, její soudobou podobu a její roli v životě lidí v regionu.

Další články