Zde může být vaše reklama.
Čtvrtek 25.4.
Svátek má Marek
Menu

Stavba trvala 330 dnů Výjezdové stanoviště krajské záchranky v Ledči je hotové

Výjezdové stanoviště krajské záchranky v Ledči je hotové

foto: Kraj Vysočina

25. 07. 2019 - 10:27

Záchranáři v Ledči nad Sázavou mají hotové nové výjezdové stanoviště. Z pronajatých prostor v objektu místní Polikliniky se během prázdnin přestěhují do vlastních prostor, které byly vybudovány v horní části areálu Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou na ulici Koželská.

„Kraj Vysočina za nové stanoviště zaplatil více než 12 miliónů korun. Stavbě už loni v srpnu předcházela demolice původního objektu, který se ukázal pro potřeby ZZS nerekostruovatelný. Stavba byla dokončena přesně za plánovaných 330 stavebních dní,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Typizovaný objekt záchranné služby na ulici Koželská disponuje dvojgaráží a plnohodnotným zázemím pro výjezdové týmy záchranářů. „Důsledně jsme oddělili dopravní proudy záchranné služby a školy, tak aby nedošlo k jejich kolizi, vybudovali nový výjezd na hlavní silnici, došlo i na přeložky areálových inženýrských sítí a terénní úpravy kolem objektů,“ doplnil Martin Kukla.

Aktuálně přichází na řadu práce truhlářů a IT techniků, následovat bude stěhování, které by krajská záchranka ráda stihla do konce prázdnin. „Stěhování bude probíhat za provozu tak, aby nedošlo k jeho přerušení, určená směna pak zahájí v konkrétní den činnost v 7 hodin ráno  už v nových prostorách. Nájemní smlouvu na Poliklinice máme ukončenu ke konci srpna, a k tomu datu plánujeme oficiální opuštění současně používaných prostorů, které už nevyhovovaly především dispozičně a komplikovaný byl i výjezd sanitek k zásahům,“ potvrdila ředitelka ZZS Kraje Vysočina Vladislava Filová.

Zdravotnická záchranná služba funguje v Ledči nad Sázavou od roku 1994, od roku 2005 pod hlavičkou Kraje Vysočina, spádová oblast zahrnuje přibližně 20 000 obyvatel. Z tohoto stanoviště vyjíždí záchranáři ročně k více než 1200 případům.

Další články